Legrand Hareket Sensörleriyle Enerji Tasarrufuna Büyük Katkı Sağlıyor

Koridorlardan depolara, otoparklardan yaşam alanlarına kadar birçok yerde hayatı kolaylaştıran Legrand hareket sensörleri, eşsiz algılama teknolojisiyle hem yenilikçi çözümler sunuyor hem de enerji tasarrufu sağlıyor. Canlılar üzerindeki ışınları algılayan pasif kızılötesi hareket sensörleri, vücut ısısı ve hareket gibi kızılötesi enerji kaynaklarına reaksiyon vererek 45-90  m2ve daha küçük alanları rahatlıkla aydınlatabiliyor.

Enerji kaynağı ve ortam arasındaki farklılıkları algılayarak kullanıcıların varlığını tespit eden hareket sensörleri en çok tercih edilen aydınlatma çözümlerinin başında geliyor. Legrand’ın son teknolojiyi kullanarak ürettiği hareket sensörleri genellikle koridorlar, depolar, otoparklar ve kapalı alanlar gibi özellikle doğal ışığın olmadığı alanlarda kullanıcılara pratik ve ekonomik çözümler sunuyor.

 

Legrand’dan enerji tasarruflu, harekete aşırı duyarlı sistemler

Çevreyi ve doğal kaynakları koruma gerekliliğinin farkında olan Legrand, pasif kızılötesi, ultrasonik ve dual algılama teknolojilerini kullanarak yaşam alanları için çevreye duyarlı yüksek teknolojide çözümler sunuyor. Canlılar üzerindeki ışınları algılayan pasif kızılötesi hareket sensörleri, vücut ısısı ve hareket gibi kızılötesi enerji kaynaklarına reaksiyon vererek 45-90  m2 ve daha küçük alanları rahatlıkla aydınlatabiliyor. Ultrasonik teknolojisine sahip hareket sensörleri ise yüksek frekanstaki ses dalgalarıyla sinyaller yollayarak sensörün hareketi algılamasını sağlamanın ötesinde direkt görüş alanının olmadığı ya da aktivite seviyesinin düşük olduğu ortamlarda da ideal bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor. Öte yandan Legrand’ın dual teknolojiye sahip hareket sensörleri, kullanıcısına maksimum hassasiyet ve enerji tasarrufu sağlıyor.


Legrand, karbon ayak izini yüzde 91 oranına çıkarmayı planlıyor

Ayrıca Legrand, 2013 yılından bu yana tüm fabrikalarında çevrenin ve doğal kaynakların korunmasında büyük önem taşıyan alternatif yakıt ve hammaddeleri kullanıyor. Enerji tasarrufunda dünyanın en önemli kuruluşlarından biri olan Legrand, bu kapsamda öncelikle yüzde 3 daha sonra da bu oranı yüzde 6’ ya çıkartarak karbon salınımı ve karbon ayak izini azaltmayı planlıyor. Legrand, üçüncül olarak ise karbon salınımı ve karbon ayak izini yüzde 91 oranına çıkarmayı planlayarak sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlamayı hedefliyor. Legrand, her yıl yüzde 2’nin altında olmamak kaydıyla yapılan enerji tasarrufuyla 600,000 Euro’luk tasarruf sağlıyor.

Adres

Adres :

Genel Müdürlük :
Esenşehir Mah. Hale Sk. No:6/1 34776 Ümraniye - İstanbul

Telefon :

+(90) 212 368 28 00

Teknik Destek :

444 65 47

Fax :

+(90) 216 621 92 31

E-Mail :

Website :

www.legrand.com.tr

Hakkımızda

Merkezi Fransa’da bulunan Legrand, bina, elektrik ve dijital altyapıları için ürün ve sistemler konusunda uzmandır. 180 ülkeyi kapsayan ticari faaliyetleri, 39 binden fazla çalışanı ve yaklaşık 300 bin farklı ürün referansına sahip Legrand Grup’ un konutlar, ticari ve endüstriyel yapılar için komple sistem çözümleri bulunmaktadır. Konutlar, ticari ve endüstriyel yapılar için trafo, şalt ürünleri, dağıtım panoları, kesintisiz güç kaynağı, kablo taşıma sistemleri, anahtar priz, ev otomasyon sistemleri, acil durum aydınlatma ürünleri, yapısal kablolama ve aydınlatma kontrol sistemlerine kadar uçtan uca komple sistemler sunmaktadır.

Bilgi Toplumu Hizmetleri

Güvenlik Açığı Bildirimi

Aşağıdaki konulardan birini mi arıyorsunuz?

Akıllı Ev Çözümleri

Katalog / Broşür

Nereden Satın Alabilirim?

Fiyat Listeleri

Online Eğitim