Zigbee Radyo Teknolojisi ve Legrand ile Duvarlara Özgürlük

Zigbee, geliştirilen kablosuz teknoloji ile güvenli iletişim sağlıyor. 

Zigbee radyo teknolojisi duvarlara zarar vermeden yaşam alanlarınızda kablosuz çözümler sunuyor. Aydınlatma panjur sistemleri ve teknik alarmların kontrolünü yapan Zigbee teknolojisinde, 2.4 GHz frekansında vericiler ve alıcılar kullanıyor. Cihazlar üzerinden çift yönlü iletişim kurabilme özelliği ile iletişim sürekliliği devam ettiriliyor.

Zigbee sistem altyapısı kablosuz olduğu gibi kimi kablolu sistemlere geçit (gateway) cihazlarıyla entegre olabiliyor. İki yollu (bidirectional) yapısı sayesinde iletişim ağında herhangi bir kopukluk olduğunda bağlı olan diğer cihazlar üzerinden birden fazla iletişim yolu kurarak süreklilik ve güvenlik sağlıyor. Tek bir noktada 65 binden fazla adresleme sağlayarak bir çok cihazın bağlı kalmasına yardımcı oluyor.

Zigbee teknolojisi yeni ve eski yapılara uygulanabiliyor. Eski yapılarda kablolama, kolaylıkla kablosuz iletişime uygun hale getirilebiliyor. Yeni yapılarda ise tamamen kablosuz ağ kullanılacağı gibi kablolu sistemlere de entegre olabiliyor. Programlaması diğer sistemlere göre çok daha basit olan Zigbee sistemi, ‘Bas ve Öğren (Push and Learn)’ ile bir network oluşturup network içinde ilgili cihazlar eşleştiriliyor. Sadece iki tuş ile tüm sistem hızlı ve kolay bir şekilde devreye alınıyor.

Legrand, Zigbee ürünlerde perde kontrol, aydınlatma kontrol, sıcaklık ölçme, uzaktan kontrol ve iletişim, güvenlik ve uygulama üzerinden erişim gibi otomasyon ürünlerinde çözümler sunuyor. Aydınlatma kontrolünde aç/kapat fonksiyonu dışında dimleme, senaryo tanımlama, priz kontrolü, gün ışığından yararlanma ve algılama gibi fonksiyonlarla enerji tasarrufu da sağlanmış oluyor.

Livinglight, Axolute ve Celest çerçevelere uyumlu modelleri mevcut olan Zigbee sistemi, aynı zamanda IOS ve Android işletim sistemine sahip cihazlar üzerinden uzaktan erişim sağlayarak yaşadığınız yeri dünyanın her yerinden kontrol edebiliyorsunuz.

Adres

Adres :

Genel Müdürlük :
Esenşehir Mah. Hale Sk. No:6/1 34776 Ümraniye - İstanbul

Telefon :

+(90) 212 368 28 00

Teknik Destek :

444 65 47

Fax :

+(90) 216 621 92 31

E-Mail :

Website :

www.legrand.com.tr

Hakkımızda

Merkezi Fransa’da bulunan Legrand, bina, elektrik ve dijital altyapıları için ürün ve sistemler konusunda uzmandır. 180 ülkeyi kapsayan ticari faaliyetleri, 39 binden fazla çalışanı ve yaklaşık 300 bin farklı ürün referansına sahip Legrand Grup’ un konutlar, ticari ve endüstriyel yapılar için komple sistem çözümleri bulunmaktadır. Konutlar, ticari ve endüstriyel yapılar için trafo, şalt ürünleri, dağıtım panoları, kesintisiz güç kaynağı, kablo taşıma sistemleri, anahtar priz, ev otomasyon sistemleri, acil durum aydınlatma ürünleri, yapısal kablolama ve aydınlatma kontrol sistemlerine kadar uçtan uca komple sistemler sunmaktadır.

Bilgi Toplumu Hizmetleri

Güvenlik Açığı Bildirimi

Aşağıdaki konulardan birini mi arıyorsunuz?

Akıllı Ev Çözümleri

Katalog / Broşür

Nereden Satın Alabilirim?

Fiyat Listeleri

Online Eğitim