Legrand Türkiye Grubu Elektrikli Araç Şarj İstasyonlarını Ev Charge Show 2023’te sergiledi.

Bina, elektrik ve dijital altyapılar için geliştirdiği ürün ve sistemler konusunda uzman olan Legrand, 2-4 Kasım 2023 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde geçekleşen EV Charge Show’da geliştirdiği elektrikli araç şarj istasyonlarını sergiliyor. Elektrikli otomobillerin şarj konusunun bütün yönleriyle ele alınacağı fuarda, Legrand Türkiye Grubu 9. Salon C6 numaralı alanda ziyaretçileriyle buluşuyor.

2-4 Kasım 2023 tarihleri arasında elektrikli otomobillerin şarj konusunun bütün yönleriyle alınacağı EV Charge Show’da, bina, elektrik ve dijital altyapılar için geliştirdiği ürün ve sistemler konusunda uzman olan Legrand, Türkiye’de sayısı her geçen gün artan elektrikli araçların güvenli ve hızlı şarj teknolojisi ile buluşması için geliştirdiği Elektrikli Araç Şarj İstasyonlarını sergiliyor. İstanbul Fuar Merkezi’nde üç gün sürecek fuarda Legrand Türkiye Grubu, 9. Salon C6 numaralı alanda ziyaretçileriyle buluşuyor.

Legrand Grup Geleceğin Otomobilleri İçin Yeni Teknolojiler Üretiyor
Legrand Türkiye Grubu CMO’su Gül Sevinç Selçuk, “Elektrikli otomobiller yakın gelecekte fosil yakıtlarla çalışan araçların yerini almayacak olsa da içten yanmalı motorların geçerliliğini yitirme sürecini çoktan başlattı. Elektrikli otomobillerin geleceği için birkaç önemli faktör var. İlk olarak, pil üretimi ve şarj altyapısının büyümesi gerekiyor. Bu, elektrikli otomobillerin daha yaygın ve erişilebilir hale gelmesini sağlayacaktır. Ayrıca, otomobil üreticilerinin tamamen elektrikli bir platforma geçmeleri gerekecek. Bu değişiklik sektörün dönüşümünü hızlandıracaktır. Ancak belki de en önemlisi, tüketicilerin elektrikli otomobilleri benimsemeleri ve bu değişiklikleri talep etmeleri gerekiyor. Tüketici talebi, bu dönüşümün anahtar faktörlerinden biridir. Ulaşım tüm dünyadaki karbon emisyonlarının %24’ünü oluştururken bu oran Türkiye’de %22 seviyelerinde. Gelecekte otomobil endüstrisi daha sürdürülebilir, enerji verimli ve çevre dostu olmak istiyor. Elektrikli otomobiller, bu hedeflere ulaşmamıza yardımcı olabilir. Bu, Legrand’ın karbon ayak izini azaltma misyonuyla da paralellik gösteriyor. Gelecekte daha güvenli ve entegre bir ulaşım sistemi görmeyi arzuluyoruz ve elektrikli otomobiller bu dönüşümün önemli bir parçasını oluşturuyor. Konu elektrik olunca dünyanın köklü elektrik alt yapı şirketlerinden olan Legrand Grup da elektrikli araçlar için Elektrikli Araç Şarj İstasyonu’nu geliştirdi. Legrand olarak elektrikli araçlar için kesintisiz altyapılar tasarlayarak ulaşımın temiz, verimli ve bağlantılı olduğu bir gelecek yaratmayı ve bireyleri, toplulukları ve işletmeleri daha sürdürülebilir bir dünyada gelişmeye teşvik etmeyi amaçlıyoruz. Legrand olarak hızlı ve güvenli şarj altyapısı sunan Green’up prizler ve elektrikli araç şarj istasyonu ürünlerimiz ile geleceğin otomobilleri için yeni teknolojiler üretiyoruz. EV Charge Show’da elektrikli araç ekosistemiyle bir araya geldiğimiz ve yeni iş birlikleri geliştirdiğimiz için oldukça mutluyuz.” açıklamasında bulundu.

AC ve DC Şarj Seçenekleri Sunuyor
Legrand elektrikli araç şarj istasyonları, Green’up teknolojisi, plastik veya metal istasyon opsiyonları ile geniş ürün seçeneği, kullanıcı dostu ve kolay kullanım avantajı sunmaktadır. AC tipte plastik ve metal seçenekleri ile 3,4kW'dan 22kW'a kadar şarj istasyonu çözümleri bulunmaktadır. Dahili Bluetooth bağlantısı ve opsiyonel olarak tercih edilebilen haberleşme kiti ile lokal veya uzaktan elektrikli araç şarj istasyonlarınızı kolaylıkla kontrol edebilirsiniz. 2021 yılında Hollanda merkezli Ecotap firmasının Legrand Grup bünyesine katılması ile DC tip elektrikli araç şarj istasyonlarında ise 180kW’a kadar DC tip hızlı şarj elektrikli araç şarj istasyonları çözümlerini sunmaktadır.

Elektrikli aracınızın şarj işlemini güven içinde yapabilmeniz için Legrand elektrikli araç şarj istasyonlarında 6mA DC kaçak akım koruma standarttır. Yetkisiz kişilerin kullanımını engellemek için isteğe bağlı olarak elektrikli şarj istasyonlarına RFID okuyucu takılabilir. RFID okuyucu sayesinde istasyonların kartlı kontrolü sağlanabilir.

Güvenli ve hızlı şarj teknolojisi ile ihtiyacınız olan her yerde tüm elektrikli araçların sorunu olan şarj problemini ortadan kaldıran Legrand Grup, her yerde kullanabileceğiniz elektrikli araç şarj istasyonu çözümleri ile yaşam alanlarınızla kolaylık ve pratikliği buluşturuyor.

Komple çözüm sunma felsefesi ile Legrand’ın ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için www.legrand.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Legrand Grup Hakkında:
Merkezi Fransa’da bulunan Legrand, bina, elektrik ve dijital altyapıları için ürün ve sistemler konusunda uzmandır. 180 ülkeyi kapsayan ticari faaliyetleri, 39 binden fazla çalışanı ve yaklaşık 300 bin farklı ürün referansına sahip Legrand Grup’ un konutlar, ticari ve endüstriyel yapılar için komple sistem çözümleri bulunmaktadır. Konutlar, ticari ve endüstriyel yapılar için trafo, şalt ürünleri, dağıtım panoları, kesintisiz güç kaynağı, kablo taşıma sistemleri, anahtar priz, ev otomasyon sistemleri, acil durum aydınlatma ürünleri, yapısal kablolama ve aydınlatma kontrol sistemlerine kadar uçtan uca komple sistemler sunmaktadır.
Adres

Adres :

Genel Müdürlük :
Esenşehir Mah. Hale Sk. No:6/1 34776 Ümraniye - İstanbul

Telefon :

+(90) 212 368 28 00

Teknik Destek :

444 65 47

Fax :

+(90) 216 621 92 31

E-Mail :

Website :

www.legrand.com.tr

Hakkımızda

Merkezi Fransa’da bulunan Legrand, bina, elektrik ve dijital altyapıları için ürün ve sistemler konusunda uzmandır. 180 ülkeyi kapsayan ticari faaliyetleri, 39 binden fazla çalışanı ve yaklaşık 300 bin farklı ürün referansına sahip Legrand Grup’ un konutlar, ticari ve endüstriyel yapılar için komple sistem çözümleri bulunmaktadır. Konutlar, ticari ve endüstriyel yapılar için trafo, şalt ürünleri, dağıtım panoları, kesintisiz güç kaynağı, kablo taşıma sistemleri, anahtar priz, ev otomasyon sistemleri, acil durum aydınlatma ürünleri, yapısal kablolama ve aydınlatma kontrol sistemlerine kadar uçtan uca komple sistemler sunmaktadır.

Bilgi Toplumu Hizmetleri

Güvenlik Açığı Bildirimi

Aşağıdaki konulardan birini mi arıyorsunuz?

Akıllı Ev Çözümleri

Katalog / Broşür

Nereden Satın Alabilirim?

Fiyat Listeleri

Online Eğitim