Legrand, 345 Kadın Çalışanıyla Daha Güçlü

Legrand Grubu, kadınların iş gücüne katılım oranını yüzde 39 ile destekleyerek ‘eşitlik’ konusundaki tavrını net bir şekilde ortaya koyuyor. Kadınları ekonomide daha etkin kılmak gerektiğine inanan Legrand, 345 kadın çalışanıyla daha güçlü yoluna devam ediyor.

 
Son yıllarda gündemin öncelikli sıralarında yer alan ‘Türkiye’de Kadın İstihdamının Artırılması’na yönelik çalışmalar, Türkiye sanayi sektörünün de gündeminde. Türkiye'nin 2023'de dünyanın en büyük 10 ekonomisi içinde yer alma hedefini gerçekleştirebilmesi için kadınların istihdama ve girişimciliğe katılmaları hatta kadınların işgücüne katılım oranının, yüzde 50’nin üzerine çıkarılması gerekiyor.

Bu bilinçle kadınların iş gücüne katılım oranını yüzde 39 ile destekleyerek ‘eşitlik’ konusundaki tavrını net bir şekilde ortaya koyan Legrand Grubu, ülke ekonomisin gelişmesi ve kadınları ekonomide daha etkin kılmak için çalışıyor. 2016 yılında 23 kadını şirket bünyesine dahil eden ve IK politikası gereği işe alımlarda adaylar arasında cinsiyet ayrımı gözetmeyen Legrand; son değerlendirmeye kalan adaylar arasında kadın çalışan olması durumunda pozitif ayrımcılık gerçekleştirebiliyor.

 

 

 

 

Günümüzde kadınların bilinenin aksine sanayi ve yapı gibi zor sektörlerde de görevlerini başarıyla sürdürdüklerini söyleyen Legrang Grubu İnsan Kaynakları Müdürü Semra Taştepe, “Kadın olarak olaylara farklı yaklaşımımız, planlı ve sistematik çalışma tarzımız ve önsezilerimiz bizi daha ön plana çıkarıyor. Ayrıca birçok işi bir arada yapabilme yeteneğimiz sayesinde çok iyi bir takım oyuncusu olarak hareket edebiliyoruz. Sadece kadın çalışanlarımıza değil tüm çalışma arkadaşlarımıza potansiyellerini tam olarak kullanabilecekleri, görüşlerini ve fikirlerini rahatlıkla paylaşabilecekleri katılımcı bir ortam yaratmanın bizi çok daha başarılı kılacağına inanıyoruz. Bizim için, çalışanlarımızın mutlu ve verimli bir şekilde çalışmaları her zaman önde gelir. Bu amaçla çalışanlarımızın profesyonelleşmesi ve kendilerini geliştirebilmeleri adına önemli adımlar atıyor ve bu felsefenin meyvelerini topluyoruz” dedi.

 

 

Adres

Adres :

Genel Müdürlük :
Esenşehir Mah. Hale Sk. No:6/1 34776 Ümraniye - İstanbul

Telefon :

+(90) 212 368 28 00

Teknik Destek :

444 65 47

Fax :

+(90) 216 621 92 31

E-Mail :

Website :

www.legrand.com.tr

Hakkımızda

Merkezi Fransa’da bulunan Legrand, bina, elektrik ve dijital altyapıları için ürün ve sistemler konusunda uzmandır. 180 ülkeyi kapsayan ticari faaliyetleri, 39 binden fazla çalışanı ve yaklaşık 300 bin farklı ürün referansına sahip Legrand Grup’ un konutlar, ticari ve endüstriyel yapılar için komple sistem çözümleri bulunmaktadır. Konutlar, ticari ve endüstriyel yapılar için trafo, şalt ürünleri, dağıtım panoları, kesintisiz güç kaynağı, kablo taşıma sistemleri, anahtar priz, ev otomasyon sistemleri, acil durum aydınlatma ürünleri, yapısal kablolama ve aydınlatma kontrol sistemlerine kadar uçtan uca komple sistemler sunmaktadır.

Bilgi Toplumu Hizmetleri

Güvenlik Açığı Bildirimi

Aşağıdaki konulardan birini mi arıyorsunuz?

Akıllı Ev Çözümleri

Katalog / Broşür

Nereden Satın Alabilirim?

Fiyat Listeleri

Online Eğitim