Sürdürülebilir Otelcilikte Legrand Devrimi

Dünya genelinde turist sayısının her geçen gün daha da artması,birçok çevre problemini de beraberinde getiriyor. Çevre çalışmalarında turizm sektörününbüyük rol oynamasıyla “sürdürülebilir otelcilik” adına yatırım yapan otel işletmeleri, otelin ilişkili olduğu tüm alanları sürdürülebilir çevre politikası üzerine kuruyor.

Bina, elektrik ve dijital altyapıları konusunda uzman Legrand, otel çözümlerindekiyenilikleriyle işletmelerin hayatını kolaylaştıracak çözümler yaratırken, sunduğu son teknolojik ürünlerle de sürdürülebilir bir dünyaya katkı sağlamanın mutluluğunu yaşıyor.

Günümüz çevre sorunlarının artması çözüm üreten otel hizmetlerini de beraberinde getiriyor. Çevre bilincine sahip otellerin müşteriler tarafından daha çok tercih edilmesiyle hızlanan sürdürülebilirlik çalışmaları, otellerde yeni bir devribaşlatıyor.

Bu kapsamda tüm iş süreçlerini sürdürülebilirlik bakış açısıyla gerçekleştiren Legrand, otel işletmelerinde de yerini alıyor. Sürdürülebilir otelcilik çalışmalarında yeni deneyimler yaşatan Legrand, son teknolojiyi kullanarak geliştirdiği ürünleriyle işletmelerin işlerini kolaylaştırıyor.

Yeni Green T.HE serisi Avrupa Birliği direktifi 548/2014 standardındaki Legrand’ ın ödüller* kazanan ultra yüksek verimli kuru tip transformatörü sürdürülebilir enerji verimliliği çözümlerinin en son halkası olarak otel projelerinde de özellikle tercih ediliyor. Özellikle otellerde uygulanan MyHOME Otomasyon Sistemleri ile misafirler odalarında konforlu zaman geçiriyorlar. Otomasyon Sistemi ile yüksek seviyede konfor ve enerji tasarrufu sağlanıyor. Yine otel projelerinde tercih edilen aydınlatma sisteminin otomatik kumandasını sağlayan Lexic2 zaman saatleri, gereken yerde gerektiği kadar aydınlatma sağlayan Sistem Armada hareket dedektörleri, iklimlendirme sistemlerini gerektiği kadar çalıştıran programlanabilir ortam termostatları gibi enerji tasarrufu sağlayan Legrand ürün ve sistemleriyle enerji tüketimi düşürülerek çevresel etkiler azaltılabiliyor.

LED’liemniyet aydınlatma ürünleriyle enerji verimliliği…

Birçok işletme için çok büyük önem taşıyan enerji tasarrufu, Legrand’ın sunduğu LED teknolojisine sahip LED’li emniyet aydınlatma ürünleriyle maksimum seviyede sağlanıyor. Klasik emniyet aydınlatma ürünlerine göre on kat daha az enerji tüketen LED’li emniyet aydınlatmaları, sürdürülebilir gelecek çalışmalarına yatırım yapan işletmelerin ilk tercihi oluyor.Yeni LED’li emniyet aydınlatma ürünleriyle kullanıcılara maksimum enerji verimliliği sunan Legrand, acil durumlarda insanların binadan en hızlı şekilde tahliye olabilmeleri için yönlendirme ve bilgilendirme imkânı sağlıyor.

Geri dönüştürülebilir eko-etiketler

Otel odası otomasyonu teknolojisiyle tek bir merkezden yönetim sağlayarak güvenli ve kolay bir kontrol sunan Legrand, güvenliği enerji verimliliğiyle birleştiriyor. Legrand’ın emniyet aydınlatma çözümleri, uzun ömürlü ve düşük enerjiyle çalışan LED’lerle donatılırken, sahip olduğu eko-etiketler sayesinde geri dönüşüme uyum sağlıyor.

 

Öte yandan Yeni LED'li emniyet aydınlatma üniteleri düşük enerjiyle çalışan, uzun ömürlü LED’ lerledonatılmış olup düşük enerji tüketimi sağlarken bakım masraflarını da en aza indiriyor. Ayrıca NI-MH piller çevresel etkilerini daha da azaltırken, ince tasarımı her türlü ortama entegrasyon sağlıyor.

 

*Green Brand for Residential Building Materials 2012, Greenest AV Manufacturer 2012.

Adres

Adres :

Genel Müdürlük :
Esenşehir Mah. Hale Sk. No:6/1 34776 Ümraniye - İstanbul

Telefon :

+(90) 212 368 28 00

Teknik Destek :

444 65 47

Fax :

+(90) 216 621 92 31

E-Mail :

Website :

www.legrand.com.tr

Hakkımızda

Merkezi Fransa’da bulunan Legrand, bina, elektrik ve dijital altyapıları için ürün ve sistemler konusunda uzmandır. 180 ülkeyi kapsayan ticari faaliyetleri, 39 binden fazla çalışanı ve yaklaşık 300 bin farklı ürün referansına sahip Legrand Grup’ un konutlar, ticari ve endüstriyel yapılar için komple sistem çözümleri bulunmaktadır. Konutlar, ticari ve endüstriyel yapılar için trafo, şalt ürünleri, dağıtım panoları, kesintisiz güç kaynağı, kablo taşıma sistemleri, anahtar priz, ev otomasyon sistemleri, acil durum aydınlatma ürünleri, yapısal kablolama ve aydınlatma kontrol sistemlerine kadar uçtan uca komple sistemler sunmaktadır.

Bilgi Toplumu Hizmetleri

Güvenlik Açığı Bildirimi

Aşağıdaki konulardan birini mi arıyorsunuz?

Akıllı Ev Çözümleri

Katalog / Broşür

Nereden Satın Alabilirim?

Fiyat Listeleri

Online Eğitim