Legrand yeniden şirket satın alacak

30 yıldır Türkiye pazarında yer alan Fransa merkezli Legrand Grup, Türkiye’deki fabrikalarına yaptığı 5.5 milyon euroluk yatırımını 1 ay önce tamamladı.

Konuttan, fabrikalara, 3 havalimanından şehir hastanelerine kadar pek çok alanda temelde elektrik malzemeleri ve dijital altyapılar konusunda çözümler üreten şirket, 2018’de alınan yatırım kararıyla İstanbul Ümraniye’de bulunan tesis yatırımlarını büyüterek 28 bin metrekarelik bir alana sahip yeni fabrika binası oluşturdu. Kendi ürünlerini kullanarak endüstri 4.0’a hazır fabrika yapan Legrand’ın, bu yatırımdan sonra Türkiye’de yeniden şirket satın alma yoluna gitmesi bekleniyor.

Legrand Grup Avrupa’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Frederic Xerri, 30 yıldır yer aldıkları Türkiye pazarının inişler ve çıkışlar olsa da ortalamada hep yükselerek ilerlediğini kaydederek,“Potansiyeline inandığımız için de her türlü fırsatı takip ediyoruz. Legrand grubu hep dengeli bir şekilde organik ve inorganik büyüdü. Türkiye pazarında da üç tane şirketi satın alarak inorganik büyüdü. Türkiye’de en son satın almamızı 2010 yılında yaptık. Yeni fabrika yatırımımız organik yatırımı destekleyen bir yatırım. Bundan sonra Türkiye’de hedeflerimiz arasında hem satın alma hem de organik büyüme yer alacak” dedi.

Türkiye’ye üretim kaydıracak

Yeni fabrikalarıyla birlikte hem kapasite hem de kalite artışı sağladıklarını anlatan Frederic Xerri, “Endüstri 4.0 çerçevesinde yapılandırdığımız üretim süreçleri ile sürdürülebilir kalite ve verimlilik elde edeceğimizi biliyoruz. Bu beklenen iş sonuçlarının da Legrand Türkiye’ye daha fazla iş imkanı getireceğini öngörüyoruz. Bunun yanında, Legrand Grup Global Türkiye’ye yeni üretim kaydırmayı planlıyor” açıklamasını yaptı. 2018 ‘de globalde yüzde 8.6 oranında büyüyen Legrand’ın aynı dönemde Türkiye’de yüzde 40 oranında büyüdüğünü belirten Frederic Xerri, “2019’da Türkiye’de yine çift haneli büyüdük” dedi. Legrand Türkiye Ülke Müdürü Levent Ilgın ise, son iki yılda fabrika bazında Türkiye’de metrekarelerini üçe katladıklarını söyleyerek, “Makine parkımızı ise tamamen otomasyona geçirerek üretim kapasitemizi ikiye katladık” açıklamasını yaptı.

Twitter Akışı

LegrandTR Essential, Comfort ve Serenity olarak üç farklı segmentte sunulan; hem konut hem de ticari alanlar için tasarlanan, güvenilir, kurulumu kolay kablosuz zil ile konutlar, ofisler ve villalar gibi pek çok farklı alana uygun çözümler sunmak mümkün.
LegrandTR Legrand Grup markaları olarak Gebze Innoval Eğitim Merkezimiz'de Kaya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Kemal KAYA ve başta Cer Atölyesi Mimarlık Serkan Şimşek olmak üzere; değerli proje ekibi ile bugün verimli bir etkinlik gerçekleştirdik.

Adres

Adres:
Genel Müdürlük:
Esenşehir Mah. Hale Sk. No:6/1
Ümraniye - İstanbul
Tel:
+(90) 212 368 28 00
Teknik Destek
444 65 47
Fax:
+(90) 216 621 92 31
E-Mail:
Website:
www.legrand.com.tr

Hakkımızda

Merkezi Fransa’da bulunan Legrand, bina, elektrik ve dijital altyapıları için ürün ve sistemler konusunda uzmandır. 180 ülkeyi kapsayan ticari faaliyetleri, 36 binden fazla çalışanı ve yaklaşık 230 bin farklı ürün referansına sahip Legrand Grubu’ un konutlar, ticari ve endüstriyel yapılar için komple sistem çözümleri bulunmaktadır. Konutlar, ticari ve endüstriyel yapılar için trafo, şalt ürünleri, dağıtım panoları, kesintisiz güç kaynağı, kablo taşıma sistemleri, anahtar priz, ev otomasyon sistemleri, acil durum aydınlatma ürünleri, yapısal kablolama ve aydınlatma kontrol sistemlerine kadar uçtan uca komple sistemler sunmaktadır.

Bilgi Toplumu Hizmetleri