Legrand ‘Enerji Verimliliği’ Vizyonunu Tescilledi

Paris COP21 İklim Konferansı'nda taahhütlere imza atan ve eylem planının açıklayan 39 büyük Fransız firmasından biri oldu.

Bina, elektrik ve dijital altyapıları için ürün ve sistemler konusunda uzman Legrand, etkin kurumsal sosyal sorumluluk bilincine sahip bir şirket olmasının yanında doğaya karşı sorumluluğunu da yerine getirerek bu konuda da etkin ve duyarlı olmaya devam ediyor. 1950’li yıllardan günümüze ürün ve hizmetlerinde ‘enerji verimliliği’ sağlamayı kendine ilke edinen marka, elektrik tüketimini azaltmak ve yüksek kalite enerji kaynağı sağlamak amacıyla işbirlikçilerine de pek çok çözümü birlikte sunuyor. Legrand’ın ‘enerji verimliliği’ üzerine gerçekleştirdiği en güncel ve en somut adım ise, BM İklim Değişikliği Bildirgesi kapsamında gerçekleştirilen Paris COP21 İklim Konferansı'nda atıldı. Buna göre Legrand, İklim Konferansı'nda taahhütlere imza atan ve eylem planının açıklayan 39 büyük Fransız firmasından biri oldu.

Enerji Yönetimi Standardı ISO 50001'e göre belgelediği bu anlaşma ile Legrand Grup, küresel sıcaklık artışını 2°C’nin altında tutmak için belirlenen eylem planlarına bütünlük sağlayan   sürdürülebilir projelere imza atmayı hedefliyor. Legrand şimdiden Enerji Yönetimi Standardı ISO 50001'e göre Avrupa kapsamında ofislerini, 21 adet fabrikasını ve 3 adet lojistik birimini de belgelemiş durumda. 

Enerji Yönetim sistemlerinde ISO 50001 belgesi

Küresel ilkler sözleşmesinin çevre ile ilgili ilkelerinden ‘İş dünyası çevre sorunlarına karşı ihtiyati yaklaşımlara destek’, ‘Çevresel sorumluluğu arttıracak her türlü faaliyete ve oluşuma destek’ ve ‘çevre dostu teknolojilerin gelişmesini ve yaygınlaşmasına destek’ olmayı benimseyen Legrand, ayrıca Enerji Yönetimi Standardı ISO 50001'e göre belgelenerek bu konuda en somut adımı da atmış oldu. Legrand Türkiye ise, bu global hedeflere ulaşmak adına çalışmalara katkı sağlayarak,  ilerleyen dönemlerde Türkiye’de de  ISO 50001 standardı doğrultusunda çalışmalar yapmayı hedefliyor.

Adres

Adres :

Genel Müdürlük :
Esenşehir Mah. Hale Sk. No:6/1 34776 Ümraniye - İstanbul

Telefon :

+(90) 212 368 28 00

Teknik Destek :

444 65 47

Fax :

+(90) 216 621 92 31

E-Mail :

Website :

www.legrand.com.tr

Hakkımızda

Merkezi Fransa’da bulunan Legrand, bina, elektrik ve dijital altyapıları için ürün ve sistemler konusunda uzmandır. 180 ülkeyi kapsayan ticari faaliyetleri, 39 binden fazla çalışanı ve yaklaşık 300 bin farklı ürün referansına sahip Legrand Grup’ un konutlar, ticari ve endüstriyel yapılar için komple sistem çözümleri bulunmaktadır. Konutlar, ticari ve endüstriyel yapılar için trafo, şalt ürünleri, dağıtım panoları, kesintisiz güç kaynağı, kablo taşıma sistemleri, anahtar priz, ev otomasyon sistemleri, acil durum aydınlatma ürünleri, yapısal kablolama ve aydınlatma kontrol sistemlerine kadar uçtan uca komple sistemler sunmaktadır.

Bilgi Toplumu Hizmetleri

Güvenlik Açığı Bildirimi

Aşağıdaki konulardan birini mi arıyorsunuz?

Akıllı Ev Çözümleri

Katalog / Broşür

Nereden Satın Alabilirim?

Fiyat Listeleri

Online Eğitim