Legrand Spine Tower

Bticino MyHome dokunmatik kontrol paneli, dijital termostat ve otomasyon anahtarlarıyla projeyi mükemmelleştiren Legrand, mobil cihazlarla da kontrol edilebilen sayısız fonksiyonu kullanıcıların hizmetine sunuyor. 

Legrand ev otomasyonu sistemleri Spine Tower projesinde kullanıldı. Sistemde aydınlatma, perde/panjur kontrolü ve iklimlendirme otomasyonu kullanıldı. Aynı zamanda interkom sistemi ile entegre edilerek daire içinde tek bir dokunmatik ekran üzerinden otomasyon kontrolü ve interkom iletişimi sağlanabilir hale getirildi.

Dairelerde aydınlatma sistemi ile uygun ışık kullanımı öngürülmüştür. Böylece aydınlatmalardan tasarruf sağlanması planlandı. Aynı zamanda, cephe açılır kanat kontrolü (özel dairelerde buna ek olarak perde/panjur kontrolü) ile iklimlendirme sisteminin; ısıtma (yerden ısıtma trench heater + fan-coil) ve soğutma (fan-coil) kontrolü sağlanmıştır.  

Dairelerdeki senaryolar ile eve girildiğinde ve çıkıldığında veya tanımlanan belli zaman aralıklarında otomasyonun çalışması gibi birçok özellik tek tuşla veya otomatik olarak gerçekleştirilmektedir.  

Otomasyon sistemi aynı zamanda görüntülü interkom sistemi ile entegre edilmiştir. İnterkom cihazı olarak 10’’ dokunmatik ekran (ürün referansı MH4892) kullanılmıştır. Hem otomasyon senaryolarının çalıştırılması hem de interkom entegrasyonu sayesinde gelen misafirin görüntülenip, kapının açılması sağlanmıştır.

Ev otomasyon sisteminin uzaktan ve yerel olarak cep telefonu ve tablet üzerinden kontrolü de sağlanmıştır. Senaryoların ve kontrollerin IPAD/ANDROID cihazlar üzerinden kontrol edilebilmesi için gerekli altyapı kurulmuştur.

Geniş 10’’ ekran sayesinde bazı web uygulamalarına giriş yapılabilmesi ve internette sörf yapılmasına imkan sağlanacak şekilde konfigüre edilmiştir. Aynı zamanda hava durumu, yol ve trafik durumunu web üzerinden görüntülenebilir.

Otomasyon sistemi daire sahibinin istekleri doğrultusunda genişletilebilir özelliğe sahiptir. Müzik yayın sistemi, alarm sistemi ve görüntüleme sistmeleride dahil edilebilir. Hibrit yapısına sahip olan sistem Kablosuz(ZigBee) olarakta genişletilebilmektedir. Böylece kablo çekimine ihtiyaç duyulmadan aydınlatma ve perde kontrol fonksiyonları eklenebilir.

Projede Kullanılan Ürünlerimiz  

MH4892 10’’ Dokunmatik Panel

NT4695 Dijital Termostatlar

L4652/2 Otomasyon Anahtarları

Adres

Adres :

Genel Müdürlük :
Esenşehir Mah. Hale Sk. No:6/1 34776 Ümraniye - İstanbul

Telefon :

+(90) 212 368 28 00

Teknik Destek :

444 65 47

Fax :

+(90) 216 621 92 31

E-Mail :

Website :

www.legrand.com.tr

Hakkımızda

Merkezi Fransa’da bulunan Legrand, bina, elektrik ve dijital altyapıları için ürün ve sistemler konusunda uzmandır. 180 ülkeyi kapsayan ticari faaliyetleri, 39 binden fazla çalışanı ve yaklaşık 300 bin farklı ürün referansına sahip Legrand Grup’ un konutlar, ticari ve endüstriyel yapılar için komple sistem çözümleri bulunmaktadır. Konutlar, ticari ve endüstriyel yapılar için trafo, şalt ürünleri, dağıtım panoları, kesintisiz güç kaynağı, kablo taşıma sistemleri, anahtar priz, ev otomasyon sistemleri, acil durum aydınlatma ürünleri, yapısal kablolama ve aydınlatma kontrol sistemlerine kadar uçtan uca komple sistemler sunmaktadır.

Bilgi Toplumu Hizmetleri

Güvenlik Açığı Bildirimi

Aşağıdaki konulardan birini mi arıyorsunuz?

Akıllı Ev Çözümleri

Katalog / Broşür

Nereden Satın Alabilirim?

Fiyat Listeleri

Online Eğitim