Legrand Grup, daha yeşil bir dünya için Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin yeni bildirgesini de imzaladı!

Legrand Grup, daha yeşil bir dünya için Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin Yeni Bildirgesini de imzaladı!

Uluslararası alanda sorumluluklarını sürdüren Legrand Grup, kuralları Birleşmiş Milletler tarafından belirlenen Paris Anlaşması’nın küresel karbon salınımında sera etkisinin 1,5 dereceye indirilerek daha çevreci ve daha çevre dostu bir ekonomiye geçişi hızlandırma sözü verdi. Legrand Grup, Fransa’da AFEP* tarafından çevreyi ekonomik iyileşmenin kalbine koyan ve daha önce imzalamış olduğu Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin Yeni Bildirgesi'ni 19 Mayıs 2020 tarihinde imzaladı.

Küresel ısınmanın geri dönülmez bir noktaya yaklaştığı bu dönemde 2020 ile 2030 yılları arasında küresel sera gazı emisyonlarında her yıl yüzde 7,6'lık azaltım yapılarak Paris Anlaşması'nın 1,5°C hedefini gerçekleştirme fırsatını yakalamak tüm ülkelerin sorumlulukları arasında. Bu sorumluluk bilinciyle hareket eden Legrand Grup, daha önce imzalamış olduğu Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin yeni bildirisini 19 Mayıs 2020 tarihinde imzaladı.

Bu sözleşme ile birlikte Legrand Grup, dünyayı daha sağlıklı ve daha güvenli bir hale getirecek 1,5°C hedefini tüm iş süreçlerinde uygulamayı amaçlıyor. Fosil yakıtlardan kurtularak, düşük karbonlu, çevreci ve sürdürülebilir büyümeyi ön planda tutan Legrand Grup, doğayı ve insanları koruyarak 2030 gündemini ve Paris Anlaşması’nı yerine getirmek için sıfır karbon ekonomisi ile uyumlu politikaların etkinleştirilmesi için çalışmalarına devam ediyor.

Legrand Türkiye’nin enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik çalışmalarına yönelik ürün ve hizmetler sunarak, günümüz dünyasının artan küresel sorunlarına dikkat çektiğini belirten Legrand Türkiye Ülke Pazarlama Direktörü Gülsevinç Selçuk; “İnsanlık olarak zor ve karmaşık bir konjonktürden geçiyoruz. Ortak bir geleceğin hayali, inşası için beraber çalışmalı ve iş birlikleri kurmalıyız. O nedenle bu sözleşmeyi toplumsal duyarlılık ve sürdürülebilirlik alanındaki tüm çalışmalarımızın ana çerçevesi olarak kabul ediyoruz. Küresel ısınmanın en önemli sebebi olan karbon salınımını azaltmak ve doğadan aldığımızı geri vermek için şirket olarak doğal kaynaklarımızı optimum kullanarak, tüm iş süreçlerimizi gelecek nesillerin ihtiyaçlarının karşılanmasına ve kalkınmasına imkân verecek şekilde tasarlıyoruz. Faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda enerji verimliliği ve düşük sera gazı emisyon değerlerine sahip kaynakların kullanımına yöneliyoruz. Bu kapsamda tüm fabrikalarımızda çevrenin ve doğal kaynakların korunmasında büyük önem taşıyan alternatif yakıt ve hammaddeler kullanıyoruz. Legrand Türkiye olarak bu yolda üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye ve somut hedefler koymaya ve bu hedefleri takip etmeye devam edeceğiz.”

*AFEP (Association Française des Entreprises Privées) Fransız Özel Şirketler Birliği
Adres

Adres :

Genel Müdürlük :
Esenşehir Mah. Hale Sk. No:6/1 34776 Ümraniye - İstanbul

Telefon :

+(90) 212 368 28 00

Teknik Destek :

444 65 47

Fax :

+(90) 216 621 92 31

E-Mail :

Website :

www.legrand.com.tr

Hakkımızda

Merkezi Fransa’da bulunan Legrand, bina, elektrik ve dijital altyapıları için ürün ve sistemler konusunda uzmandır. 180 ülkeyi kapsayan ticari faaliyetleri, 39 binden fazla çalışanı ve yaklaşık 300 bin farklı ürün referansına sahip Legrand Grup’ un konutlar, ticari ve endüstriyel yapılar için komple sistem çözümleri bulunmaktadır. Konutlar, ticari ve endüstriyel yapılar için trafo, şalt ürünleri, dağıtım panoları, kesintisiz güç kaynağı, kablo taşıma sistemleri, anahtar priz, ev otomasyon sistemleri, acil durum aydınlatma ürünleri, yapısal kablolama ve aydınlatma kontrol sistemlerine kadar uçtan uca komple sistemler sunmaktadır.

Bilgi Toplumu Hizmetleri

Güvenlik Açığı Bildirimi

Aşağıdaki konulardan birini mi arıyorsunuz?

Akıllı Ev Çözümleri

Katalog / Broşür

Nereden Satın Alabilirim?

Fiyat Listeleri

Online Eğitim