DOĞAL ÇEVRENİN KORUNMASI GRUBUN FAALİYETLERİ

Çevresel riskleri önlemek ve kendi sanayi gölgelerinde sürekli performans gelişimini sağlamak Legrand Grubunun öncelikleri arasında yer almaktadır. Düzenli olarak değerlendirmeye tabi tutulan sanayi ve lojistik bölgeleri için çevre yönetim sistemi uygun eylem planlarını yürütmektedir. Bu süreç genellikle bölgenin ISO 14001 sertifikası dâhilinde yürütülmektedir. 2009 yılının sonuna kadar dünya çapındaki bölgelerin %84’ü sertifikalandırılmış olup Avrupa’daki bölgelerin %96’sı bu sertifikaya kavuşmuştur. Grubun çevresel yaklaşımı aşağıda belirtilen eylem planlarının uygulamaya konulmasını da içermektedir:

  • Su tüketim yönetimi
  • Kaynağında üretim atık miktarının azaltılması, atıkların tasnif edilip geri dönüştürülmesi.
  • Enerji tüketiminin azaltılması ve havaya salınan zehirli gazların kontrol altına alınması (VOC, CO2, vb.).


LEGRAND CLIMACT PROJESİ: KARBONDİOKSİT (CO2) SALINIMININ AZALTILMASI

Legrand “Legrand Climact” projesi ile sera gazı salınımının azaltılmasını desteklemektedir. Bu proje aşağıdaki üç önemli eylem planı alanında yoğunlaşmaktadır: Sanayi bölgelerinde enerji yönetimi, ürünlerin ve ulaşım araçlarının çevre dostu tasarımı. Grubun kendi bölgelerinde 2004 yılında yapılan karbon ayak izi ölçümünde karbon salınımının %80’nin ürünleri imal etmek için kullanılan malzemelerden, %12'sinin ürünlerin taşınması sırasındaki salınımdan ve %8'nin ise enerji tüketiminden (inşaat/endüstriyel işlemler/insan ulaşımı) kaynaklandığı görülmüştür.

Legrand Climact projesi sayesinde gaz salınımında her yıl önemli ölçüde düşüş sağlanmıştır. (Aşağıdaki tabloya bakınız.)

KÜRESEL ISINMA: LEGRAND’IN YÜKÜMLÜLÜĞÜ

Grup kendi içerisinde yürüttüğü eylem planı uyarınca iklim değişikliği sorunlarına çözüm bulma konusunda Kopenhag Bildirisi'ni imzalayarak tam bir yükümlülük taahhüt etmektedir. Bu Galler Prensi’nin İklim Değişikliği'nden sorumlu Şirket Liderleri Grubu tarafından başlatılan bir girişimdir.

Legrand 4 yıl süreyle Karbon Emisyon Projesi’nde de (CDP) yer almıştır. Bu projenin amacı küresel ısınmaya karşı yürütülecek olan eylem planı ile ilgili kamuoyuna doğru bilgi sağlamaktır.

Twitter Akışı

LegrandTR Essential, Comfort ve Serenity olarak üç farklı segmentte sunulan; hem konut hem de ticari alanlar için tasarlanan, güvenilir, kurulumu kolay kablosuz zil ile konutlar, ofisler ve villalar gibi pek çok farklı alana uygun çözümler sunmak mümkün.
LegrandTR Legrand Grup markaları olarak Gebze Innoval Eğitim Merkezimiz'de Kaya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Kemal KAYA ve başta Cer Atölyesi Mimarlık Serkan Şimşek olmak üzere; değerli proje ekibi ile bugün verimli bir etkinlik gerçekleştirdik.

Adres

Adres:
Genel Müdürlük:
Esenşehir Mah. Hale Sk. No:6/1
Ümraniye - İstanbul
Tel:
+(90) 212 368 28 00
Teknik Destek
444 65 47
Fax:
+(90) 216 621 92 31
E-Mail:
Website:
www.legrand.com.tr

Hakkımızda

Merkezi Fransa’da bulunan Legrand, bina, elektrik ve dijital altyapıları için ürün ve sistemler konusunda uzmandır. 180 ülkeyi kapsayan ticari faaliyetleri, 36 binden fazla çalışanı ve yaklaşık 230 bin farklı ürün referansına sahip Legrand Grubu’ un konutlar, ticari ve endüstriyel yapılar için komple sistem çözümleri bulunmaktadır. Konutlar, ticari ve endüstriyel yapılar için trafo, şalt ürünleri, dağıtım panoları, kesintisiz güç kaynağı, kablo taşıma sistemleri, anahtar priz, ev otomasyon sistemleri, acil durum aydınlatma ürünleri, yapısal kablolama ve aydınlatma kontrol sistemlerine kadar uçtan uca komple sistemler sunmaktadır.

Bilgi Toplumu Hizmetleri